ερωτηση σχετικα με τα ουρα

ερωτηση σχετικα με τα ουρα

Δημοσίευσηαπό anna » Πέμ Σεπ 04, 2014 6:57 pm

Καλησπερα σας!ειχα επαφη με το αγορι μου στις διακοπες στην θαλασσα κ απο τοτε παρατηρησα οτι τα ουρα τα πρωτα μολις ξυπναω τ πρωι εχουν μια παραξενη μυρωδια μυριζουν καπως ασχημα.δεν μου ειχε συμβει ποτε ξανα.απο τι πιστευεται οτι μπορει να ειναι βαση της εμπειρια σας κ τι εξετασεις πρεπει να κανω?!σκεφτομαι διαφορα κ θελω να κανω ολες τις εξετασεις για να μου φυγει καθε αμφιβολια κ να ησυχασω!!!η ηλικια μου ειναι 23 χρονων!!!
anna

Re: ερωτηση σχετικα με τα ουρα

Δημοσίευσηαπό iator » Πέμ Σεπ 04, 2014 6:58 pm

Τόσο οι ουρολοιμώξεις, οι λεγόμενες κυστίτιδες, όσο και οι κολπίτιδες μπορεί να συνοδεύονται από ΄δυσάρεστη οσμή και των ούρων και των κολπικών υγρών. Ωστόσο, αυτό είναι μια ήπια ένδειξη κ όχι απόδειξη των φλεγμονών αυτών, οι οποίες συνήθως συνοδεύονται από περισσότερα συμπτώματα, όπως τσούξιμο, συχνουρία και δυσκολία στην ούρηση στις κυστίτιδες, ή πόνος κατά την επαφή στις κολπίτιδες. Αν τα συμπτώματα επιμείνουν, θα ήταν καλό να συμβουλευτείτε από κοντά ένα γιατρό, πιθανόν προσκομίζοντας μια γενική εξέταση ούρων και, αν αυτή είναι παθολογική, και καλλιέργεια ούρων.

Κωνσταντίνος Χαλκιάς

Ειδικός Παθολόγος
iator
Site Admin

Επιστροφή στο Γυναίκα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες