Κοιλιοπλαστική

Κοιλιοπλαστική

Δημοσίευσηαπό giannis » Δευτ Μαρ 24, 2014 8:04 pm

Σας χαιρετώ γιατρέ. Μετά από δίαιτα, η κοιλιά μου και το στήθος μου παρουσιάζουν σπουδαία χαλάρωση. Όταν είμαι ντυμένος, η φόρμα του σώματός μου δίνει την ψευδαίσθηση του γυμνασμένου ή toned, αν θέλετε... η αλήθεια όμως από κάτω είναι πικρή και δίχως έλεος... Θα ήθελα να συζητήσουμε σχετικά με την επέμβαση της κοιλιοπλαστικής και ῑδίως-το κόστος της.
giannis

Re: Κοιλιοπλαστική

Δημοσίευσηαπό iator » Δευτ Μαρ 24, 2014 8:04 pm

Ευχαριστώ για την επικοινωνία:
Ασφαλώς θα πρέπει να σας δω από κοντά, για να εκτιμήσουμε καλύτερα το πρόβλημά σας. Η κοιλιοπλαστική είναι μια επέμβαση που γίνεται με γενική αναισθησία, μένετε μια μέρα στη κλινική, και επιστρέφετε σε 4 μέρες για να αφαιρέσετε τις παροχετεύσεις. Χρειάζεται να φορέσετε ένα κορσέ και να μη σηκώνετε βάρος για ένα μήνα. Το κόστος συνολικά είναι 3500€. Για τη γυναικομαστία μια λιποαναρρόφηση μπορεί να είναι αρκετή όμως θα πρέπει να το εκτιμήσουμε αφού υπάρχει χαλάρωση. Στη περίπτωση αυτή ίσως χρειαστεί ανόρθωση και επομένως χειρουργική τομή. Το κόστος της γυναικομαστίας είναι 3000€ αλλά αν γίνει ταυτόχρονα με τη κοιλιοπλαστική, που μπορεί, τότε το κόστος θα είναι το μισό.

Στρατής Γαβριήλ
Πλαστικός Χειρουργός
Diplomate of European Board of Plastic Surgery
Ζαλοκώστα 4, Συνταγμα
Τηλ: 2103600413-4
Fax:2103600415
iator
Site Admin

Επιστροφή στο Άνδρας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες